INVESTITII FINALIZATE

PROIECTE FINALIZATE

♦  Extinderea reţelei de apă potabilă în localitaţile Tăuteu, Bogei, Poiana şi Chiribiş, proiect finanţat prin O.G. nr. 7/2006.
♦  Proiectul integrat
Legături Comunitare (asfaltare 1,6 km drum şi Centru Social multifuncţional în comunitatea de romi din localitatea Bogei), proiect finanţat de FRDS (Fondul Român de Dezvoltare Socială).
♦  Amenajare teren de sport în localitatea Tăuteu, comuna Tăuteu, microproiect finanţat de ARDDZI în cadrul Programului SGM (Schema de Granturi Mici).

♦  Reparaţii capitale la sediul primăriei comunei Tăuteu.

♦  Reabilitare (pietruire) 10 km drumuri şi trotuare 3,5 km – investiţie finanţată de la bugetul local.
♦  Realizare staţii de autobuz în fiecare localitate.
♦  Amenajare centru de comună.
♦  Amenajare locuri de joacă în localităţile Tăuteu, Bogei şi Chiribiş.
♦  Construire capele mortuare în localităţile Tăuteu şi Bogei.
♦  Reabilitare şcoli şi gărdiniţe în toate localităţile comunei Tăuteu.
♦  Extindere iluminat public în cătunul Horvăţeni şi în toate localităţile comunei Tăuteu.

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

trei + = 10

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>